Auta z Japoni czy z Niemiec – co lepiej kupić?

Auta z Japoni czy z Niemiec - co lepiej kupić

Każdy fan czterech kółek chociaż raz w życiu interesował się kupnem nowego samochodu. I tu powstaje dylemat – jakie auto najlepiej kupić? Czy sugerować się ceną, jakością, awaryjnością, wyglądem wizualnym czy może jeszcze innymi czynnikami? W czasopismach motoryzacyjnych ostatnio prym wiodą auta z Japonii i z Niemiec. Jakie są plusy i minusy obu marek? Poniżej kilka wskazówek.

Auta japońskie

Auta japońskie z każdym rokiem zyskują większe zaufanie Polaków. Na podstawie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców można dostrzec, że nasze drogi bogatsze są o takie modele jak: Toyota Yaris, Nissan Qashqai, Toyota RAV4, Mazda 6 czy Nissan Juke. Posiadacze tych aut, doceniają auta japońskie przede wszystkim za ich bezawaryjność i komfort. Użytkownicy przez wiele lat użytkowania wizytę u mechanika ograniczają tylko i wyłącznie na wymianie oleju czy filtrów. Również tylko w tych samochodach można dostrzec niezwykłą staranność montażu oraz dbałość o wewnętrzne detale. Na forach możemy przeczytać, iż minusem ściągania używanych aut z Japonii są długie i żmudne procedury. Aczkolwiek z żadnego innego kraju nie dostaniemy tak precyzyjnego opisu stanu blacharskiego i technicznego auta, jak właśnie z Japonii. Auta ściągane są w bardzo dobrym stanie, co może świadczyć o dużej precyzji Japończyków w dbaniu o samochód przez jego okres użytkowania. Jednak co klienci mówią o designie? Zdecydowanie z rok na rok poprawia się ich wygląd wizualny.

Auta niemieckie

Polscy kierowcy przez wiele lat byli zafascynowani niemieckimi samochodami. To takie samochody jak: Mercedes czy BMW zawsze będą kojarzyły się z luksusem i wyższą technologią. Istnieje przekonanie, iż Niemcy z natury bardzo dbają o swoje samochody. Stawiają tylko i wyłącznie na autoryzowane serwisy oraz na oryginalne części. Drogi niemieckie są również lepsze niż nasze, dlatego też eksploatowanie tych samochodów nie kojarzy się z jazdą po wielkich dziurach. Czy warto nadal wybrać się do naszych sąsiadów po auta? Oczywiście, że tak. Posiadacze niemieckich marek chwalą je za wytrzymałość i niezawodność. Auta niemieckie są zdecydowanie droższe niż auta japońskie. Ich fani twierdzą, że niemiecka marka kojarzy się z wolnością, którą daje „szybkość auta” oraz łatwość jego prowadzenia.

Jak widać z powyższego, nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Jedni zdecydowanie będą obstawiać za autami japońskimi, inni za autami niemieckimi. Bezapelacyjnie jedna, jak i druga marka zyskała na popularności wśród polskich kierowców i tylko czekać, co producenci zaoferują im w najbliższych latach.

Auta z Japoni czy z Niemiec – co lepiej kupić?
5 (100%) 1 vote