Najlepsze auta na przejazd weselny

Najlepsze auta na przejazd weselny

Wśród wielu pytań, jakie zadają sobie narzeczeni organizując swój ślub jest także to jaki samochód powinien zawieźć ich do miejsca złożenia sobie przysięgi i na wesele. A decyzja nie jest łatwa, bo do wyboru są zarówno nowoczesne jak i zabytkowe auta, z jednej strony dziewięciometrowa limuzyna z kierowcą, a z drugiej sportowy kabriolet prowadzony przez samego Pana Młodego. Podpowiadamy, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę wybierając auto na wesele.

Kolor auta

Najczęściej wybierane kolory to czerń i biel. Tradycja przemawia raczej za białym kolorem, jednak pewne modele samochodów zdecydowanie lepiej prezentują się w czerni. To Para Młoda musi zadecydować, czy trzymać się tradycji, czy może kolor samochodu dopasować do innych dekoracji na ślubie lub weselu. O kolorze samochodu warto też pamiętać przy okazji wizyty w kwiaciarni- ważne jest by dekoracje odpowiednio odbijały się od karoserii.

Wielkość auta

Jeżeli Para Młoda nie rozważa wynajęcia długiej limuzyny koniecznie powinna taki samochód obejrzeć. Zwłaszcza starsze modele w stylu retro oraz auta sportowe mają niezbyt wiele miejsca w kabinie. Lepiej dobrze przemyśleć taki wybór, zwłaszcza jeśli Panna Młoda planuje założyć bogatą suknię ślubną. Samochody ślubne mają robić wrażenie, ale ważne jest też by były wygodne. A opuszczenie małego auta w usztywnianej sukni ślubnej nie będzie ani komfortowe, ani przyjemne.

Styl ślubu i wesela

Wybierając konkretną markę lub styl pojazdu należy wziąć pod uwagę to, w jakim stylu będzie uroczystość. Wybrany pojazd powinien pasować do całej oprawy oraz do miejsca, w którym będzie odbywało się przyjęcie. Jednak Państwo Młodzi mogą wybrać auto na wesele, które nawiązuje stylem do ich ubioru albo szczególnych zainteresowań.

Zabytkowe auto na wesele

Wybierając klasyczne zabytkowego auto, jak Mercedes czy rodzima Warszawa narzeczeni mają niemal gwarancję, że na fotografiach ślubnych taki samochód będzie wyglądał ponadczasowo i nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak wybierając bardziej luksusowe samochody ślubne w stylu retro jak np. Rolls Royce Silver Cloud lub Bentley S2 należy uważać, by miejsce przyjęcia było równie wytworne i stylowe. Taki samochód ma za zadanie podkreślać magię minionej epoki i nie będzie pasował do nowoczesnego wesela.

Nowoczesny i z klasą

Wśród nowoczesnych aut największą popularnością cieszą się modele klasy premium lub wręcz luksusowe marki. Często wybierane są modele Mercedesa klasy E lub Audi A5 czy A4. Dużą popularnością cieszy się też Porsche (GTS czy Cayenne), Maserati oraz Jaguar. Taki samochód pasuje zwłaszcza do bardziej nowoczesnych wesel. Wybór konkretnej marki zwykle odbywa się na podstawie ceny i sentymentu do konkretnego modelu.

Ważny jest też strój kierowcy

Jeżeli auta nie będzie prowadzić żadne z Państwa Młodych należy upewnić się, że kierowca będzie stosownie ubrany. W tak ważnym dniu zwykłe czyste i schludne ubranie to nie wszystko. Kierowca powinien być ubrany odpowiednio do okoliczności, stylu samochodu. A jeśli narzeczeni tego oczekują, strój kierowcy powinien nawiązywać do stylu wesele lub stroju Pana Młodego.

Najlepsze auta na przejazd weselny
Oceń ten post