Czy warto wybrać się w dłuższą podróż motocyklem?

Czy warto wybrać się w dłuższą podróż motocyklem

Wycieczki motocyklowe dla fanów motocykli są ogromnym urozmaiceniem ich życia. Podróż motocyklem na dłuższych trasach znacznie różni się od podróży w wygodnym samochodzie. Jednak mimo to turystyka motocyklowa ma swoich fanów i cieszy się ogromną popularnością. Dobra podróż motocyklem na bardzo długich dystansach to odpowiednie przygotowanie jednośladu i swojego ciała.

Sprawny pojazd

Przejazd motocyklem na trasie 5000 tys. kilometrów, 2000 tys kilometrów jest możliwy i niejednokrotnie może to być bardzo miła i atrakcyjna podróż.

Jednak przedtem dobrze jest sprawdzić stan ogumienia opon jednośladu i w przypadku, gdy istnieje taka potrzeba, wymienić opony na nowe. Dobrze też jest posprawdzać oświetlenie w motorze, stan wszystkich płynów i stan wszystkich podzespołów pojazdu. Na długie trasy dobrze jest mieć pojazd sprawny, który nie zepsuje się za pierwszym lepszym zakrętem.

Pojazd z konkretnym ekwipunkiem

Wyjeżdżając w daleką podróż na pewno będziemy chcieli zabrać ze sobą jakiś swoje rzeczy, zapakować je możemy do specjalnych kufrów, mocowanych na ramy motocykla lub do specjalnych motocyklowych sakw. Motocyklowe kufry podróżne czy sakwy nie przeszkadzają w podróży a są bardzo pakowne i pozwalają na zabranie w podróż wszystkie potrzebne rzeczy.

Również motocykl możemy też odpowiednio przygotować na daleką drogę, poprzez instalowanie różnych potrzebnych akcesoriów jak na przykład specjalnej szyby, który ochroni nas przed wiatrem czy owadami.

Kondycja motocyklisty i pasażera

Dalekie i długie wycieczki motocyklowe wymagają od kierowcy i pasażera posiadania odpowiedniej kondycji. Przed zaplanowaną podróżą dobrze jest trochę poćwiczyć. Niewygodna pozycja w czasie jazdy motocyklem nie powinna sprawiać trudności i powodować szybkie zmęczenie. Wycieczki motocyklowe na długich dystansach mają sens tylko wtedy, kiedy są przyjemnością.

Turystyka motocyklowa

W Polsce ostatnio bardzo rozwinęła się turystyka motocyklowa, jest wielu chętnych na tego rodzaju wyjazdy, a wycieczki organizowane są nie tylko na terenie naszego kraju, ale także do Włoch, Francji czy nawet w Alpy.

Jazda motocyklem to bliższy kontakt z przyrodą i otoczeniem, przeżycie takiej podróży daje ogromnie miłe i przyjemne wrażenia. Istnieją biura podróży, które organizują tego rodzaju wyjazdy i mają bardzo dużą rzeszę chętnych. Jeżeli jest się fanem motocykli, warto spróbować jest wybrać się w dłuższą podróż motocyklem. Na taką imprezę można wybrać się samemu z partnerem lub partnerką lub w większym gronie motocyklistów.

Czy warto wybrać się w dłuższą podróż motocyklem?
Oceń ten post